Нульова дискримінація є невід’ємним правом кожної людини. Цей день започаткували, щоб нагадати, що кожен і кожна з нас має право на гідне життя незалежно від віку, статі, сексуальних уподобань, національної чи етнічної приналежності, зовнішності, професії, вірування тощо.
Кожна людина має право на повноцінне життя – це аксіома. День “Нуль дискримінації” допомагає створити глобальний рух солідарності, спрямований на припинення всіх форм дискримінації, у тому числі дискримінації людей, які мають соціально-небезпечні захворювання. Сьогодні в Україні та світі все ще поширена стигматизація людей, які живуть з ВІЛ, мають захворювання на вірусні гепатити, туберкульоз, наркотичну залежність та ін. Боротьба з цією стигматизацією – відповідальність кожного з нас. Цей день допомагає об’єднати зусилля для припинення моральної, фізичної та соціальної дискримінації.
В основі дискримінації часто лежить страх, дезінформація та опір невідомому. Підвищення обізнаності та діалог про дискримінацію – це спосіб зрозуміти та розвинути терпіння стосовно інших. Кожен з нас можете змінити ситуацію: на індивідуальному, місцевому чи національному рівнях. Важливо говорити в ситуаціях, коли існує будь-яка несправедливість, або будь-які інші проблеми з рівністю.
Поінформованість має важливе значення, адже тільки так ми зможемо побороти наслідки архаїчних упереджень, засуджень та стигматизації та забезпечити право на гідне життя кожної людини!

