Дата публікації - 22.06.2023

Безпека будівлі, що зазнала підтоплення

Після підриву російськими окупантами греблі Каховської ГЕС у багатьох населених пунктах спостерігалося підвищення рівня води, сотні будівель і споруд були затоплені. Зараз же у населених пунктах Херсонщини та Миколаївщини фахівці продовжують роботи з відновлення життєзабезпечення.
Та крім дій відповідних служб мешканці квартир і приватних будинків, що були затоплені, можуть самостійно провести низку заходів для відновлення оселі, щоб запобігти подальшому її пошкодженню та захистити своє здоров’я.
ℹУсі детальні рекомендації, зокрема про правила безпечного використання води, правила прибирання та дезінфекції, боротьби з цвіллю, використання побутових приладів, меблів у матеріалі на нашому сайті: https://bit.ly/3NFFBPV
Тут ділимось загальними рекомендаціями:
🔸Повертайтеся до оселі лише тоді, коли це буде безпечно й дозволено місцевою владою та службами екстреного реагування.
🔸Після повернення у будівлю, що зазнала підтоплення, будьте максимально уважними та обережними.
🔸Пам’ятайте, що головний електричний щит перед використанням повинен бути очищений, висушений і перевірений кваліфікованим електриком.
🔸Те саме стосується і електроприладів, які могли бути затоплені. У разі увімкнення вони можуть уразити електричним струмом або спричинити пожежу, тож також потребують перевірки спеціалістом.
❗Увага! Остаточно повертатись у свою оселю можна лише тоді, коли:
🔹централізоване водопостачання відновлене та визнано безпечним;
🔹кожне приміщення оселі було ретельно очищено, продезінфіковано та висушено;
🔹увесь забруднений посуд і кухонне приладдя було ретельно вимито та продезінфіковано за допомогою окропу або дезінфекційного розчину;
наявна належна робота каналізаційних мереж.
ℹДізнайтеся у місцевих органах влади контакти організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілим від підтоплення.