У зв’язку з підтопленням частини населених пуктів Миколаївської області внаслідок руйнування Каховської ГЕС, в умовах тимчасової недостатності питної води, може виникнути розповсюдження інфекцій, шлях передачі яких – забруднена вода.
‼️Аби недопустити виникнення та розповсюдження інфекційних хвороб (холери, вірусного гепатиту А, гострих кишкових інфекцій та ін.) якими можна заразитися за умови вживання недоброякісної води, ДУ “Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” вкотре рекомендує дотримуватися наступних правил :
🔸️для пиття використовувати лише кип’ячену воду;
🔸️ не пити воду із випадкових джерел;
🔸️проводити регулярне очищення та знезараження питної води у колодязях;
🔸️ воду для приготування їжі та господарських потреб брати лише з перевірених джерел;
🔸️не пити воду із водопроводу, призначеного для господарсько-побутових цілей;
🔸️ не пити та не використовувати воду з відкритої водойми для миття фруктів, ягід або посуду;
🔸️не купатися у відкритих водоймах
❗Пам’ятайте! Дотримання елементарних правил збереже ваше здоров’я!
При ознаках гострих кишкових інфекцій негайно звертайтеся до сімейного лікаря⤵️
